8 نوامبر

صادرات فولاد به یک میلیون تن در ماه رسید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شکست سیاست تحریم فولاد و صنایع معدنی ایران در سال ٩٨ خبر داد و گفت: صادرات فولاد تا پایان امسال به ١٢میلیون تن می‌رسد.

جعفر سرقینی با بیان اینکه تحریم ایالات متحده امریکا در حوزه معدن و صنایع معدنی شکست خورده است، گفت: اگرچه وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش‌بینی کرده بود که صادرات فولاد در امسال به ١٠ میلیون تن برسد؛ اما آمار ثبت شده نشان می‌دهد که در شش ماهه ابتدای امسال، بیش از شش میلیون تن فولاد از کشور صادر شده است.

سرقینی از رشد صادرات مس خبر داد و اظهارکرد: در کنار رشد صادرات فولاد، صادرات مس هم ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش داشته است؛ ضمن اینکه در مجموع، صادرات معدن و صنایع معدنی به ده میلیارد دلار خواهد رسید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: حتی اگر با روند تولید فولاد در نیمه اول امسال هم پیش برویم، صادرات فولاد ایران تا پایان سال به ١٢ میلیون تن خواهد رسید که رقمی فراتر از پیش‌بینی انجام شده است.

وی تصریح کرد: در عین حال، صادرات بخش معدن و صنایع معدنی مطابق برنامه باید به ۹ میلیارد دلار برسد؛ در حالیکه طبق برنامه، پیش‌بینی می‌شود آنچه محقق گردد بسیار بالاتر از هدف‌گذاری باشد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.